417856

Jak wytrenować silną koncentrację?

podnieskoncentracje

Od ponad 12 lat zajmuje się tematyką przyspieszania umysłu i szybkiego zdobywania nowych umiejętności.

Jak być może wiesz obecnie większość z nas cierpi na nadmiar bodźców i informacji, wiele rzeczy nas rozprasza i nie pozwala się odpowiednio skupić przez co bywamy przemęczeni, przekładamy na później zaplanowane zadania i jesteśmy mniej produktywni.

Badania mówią o tym, że obecnie przeciętny człowiek koncentruje się krócej niż ….złota rybka! Dokładnie tak, złota rybka potrafi skupić uwagę przez 12 sekund a przeciętnemu człowiekowi obecnie sprawia to nie małą trudność…

podnieskoncentracje

Co możemy z tym zrobić?

Widzisz jest kilka podejść. Jedni dają Ci setki ćwiczeń, całe segregatory i zbiory treningów umysłu jednak powiedzmy sobie szczerze – są one zazwyczaj mało angażujące, ich forma wcale mocno nie zachęca a na efekty trzeba sporo poczekać. Dodatkowo nie wiemy które z nich wybrać aby możliwie najszybciej uzyskać upragnione efekty.

Co zatem proponujemy jako FitnessMózgu?

Wybrałem dla Ciebie 5 aktywności, ćwiczeń które być może nawet poznałeś w ich klasycznej formie jednak połączone w jeden system i ułożone w harmonogram sprawią, że w ciągu 2-3 tygodni Twoja koncentracja osiągnie zupełnie nowy poziom.

Przy okazji nauczysz się szybko opanowywać stres, regenerować energię w ciągu dnia
bez nadmiaru kawy i napojów energetycznych, zsynchronizujesz pracę półkul mózgowych
i nauczysz się jak wchodzić w stan FLOW kiedy tylko zapragniesz.

Gotowy? No to zaczynajmy!

nowajakoscpracy

Jak wspomniałem z pośród wielu aktywności, ćwiczeń które “gimnastykują” Twój mózg wybrałem te, które są mocne, dają namacalne efekty i sprawdziły się przez ostatnie 12 lat najlepiej.

Na rozgrzewkę pierwsza aktywność – ulubiona gra fanów FitnessuMózgu – color game!
Z początku wyda Ci się łatwa ale kiedy przejdziesz na średni lub trudny poziom trudności
sam przekonasz się jak trzeba się skupić aby wykręcić dobry wynik. Prowadzimy specjalny ranking i użytkownicy ścigają się między sobą każdego dnia trenując swoją koncentrację.

colorgame

Co ciekawe, gra działa na urządzeniach mobilnych a więc możesz zagrać partyjkę gdziekolwiek jesteś! Działa rewelacyjnie jako rozgrzewka przed rozpoczęciem pracy albo nauki. Przekonaj się sam!

Kliknij tutaj i zagraj w Color-Game aby podnieść swoją koncentrację!

Odkryj swój wzorzec koncentracji

alfabetgame

Kolejny element to swego czasu popularna na szkoleniach gra nazywana Alfabet Game. Polega ona na tym aby jednocześnie czytać na głos alfabet i wykonywać komendy opisane pod każdą z liter. Zazwyczaj mówimy o podnoszeniu rąk, niektórzy wolą wersję z podskakiwaniem aby zaangażować bardziej ciało – jeszcze inni wybierają wersję uderzania dłonią w blat biurka. Mamy 3 komendy – lewa ręka, prawa ręka i obie ręce.

W całej grze chodzi o to aby wykonywać obie czynności jednocześnie czyli czytać alfabet na głos i wykonywać fizycznie komendy zapisane pod każdą literą. Po chwili gdy nabierzesz wprawy i złapiesz rytm – zaczynasz przyspieszać a Twój umysł wchodzi w stan flow.

Robisz kilka okrążeń w ciągu 2-3 minut i poczujesz jak Twój mózg zaczyna się rozpędzać!

To ćwiczenie ma jeszcze jedną ukrytą zaletę – możesz po swoim podejściu i wynikach przeanalizować swój indywidualny wzorzec koncentracji a dokładniej wykryć nad którym elementem potrzebujesz najwięcej popracować.

Niektóre osoby mają problem z “wejściem” w stan, ciągle dużo myślą i analizują i przez to powinni skupić się na wzmocnieniu tego elementu. Inni z kolei bardzo łatwo się wybijają, najmniejszy błąd, dźwięk z otoczenia wybija ich z rytmu i mają problem aby wrócić na tor – to kolejny element do treningu. Ostatnim elementem jest to jak długo potrafisz utrzymać stan. Stopniowo za pomocą treningów możesz zwiększać wszystkie 3 parametry Twojej koncentracji.

Gotowy aby przetestować jak Ci pójdzie? To rozpocznij pierwszą rundę!

Kliknij aby rozegrać grę w Alfabet Game!

Zrelaksuj umysł w kilka minut dzięki specjalnej technice

mindreset

Poznałeś już 2 aktywności, które wprowadzają Cię w dynamiczny stan flow i podkręcają koncentrację na wysokie obroty. Teraz czas zadbać o równowagę.
Za chwilę poznasz metodę dzięki której możesz szybko zregenerować swój umysł – nie tylko oczyścić go z nadmiaru myśli i spraw ale też zresetować swój stan, jeśli nagromadziłeś zmęczenie lub stres w ciągu dnia.

Z pewnością słyszałeś o technikach relaksacyjnych, mindfullness i medytacji.
Tutaj skupimy się na czymś bardzo prostym a jednocześnie precyzyjnym.

To bardzo specyficzna technika natomiast jej zaletą jest to, że jest prosta, możesz jej natychmiast używać a w miarę treningu jakość Twojego relaksu i regeneracji będzie systematycznie rosnąć!

Praktykuj jak najczęściej i trenuj coraz szybsze regenerowanie umysłu a Twoja produktywność w ciągu dnia wzrośnie kilkukrotnie!

Przejdź dalej i sprawdź jak działa MindReset

Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy?

Ok, przed Tobą kolejna aktywność – tym razem będziesz trenować jednocześnie koncentrację i wyobraźnię. Nie muszę mówić, że wyobraźnia jest potężnym narzędziem umysłu który pozwala Ci planować, myśleć strategicznie, abstrakcyjnie, tworzyć i projektować. Do tego aby ją aktywować potrzebujesz praktyki.

Jak rozwijać swoją wyobraźnię? Poznaj metodę Magiczny Przedmiot!

Poznałeś już prawie wszystkie aktywności treningu MindFlow, za chwilę dowiesz się jak łączymy je w system i otrzymasz swój miesięczny plan treningowy po to aby dokonać przełomu w jakości pracy Twojego umysłu już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Ostatnią aktywnością będzie prawdziwa perła w koronie – choć bardzo niedoceniania.

Synchronizacja Półkul mózgowych i fizyczny wzrost mózgu!

zonglowanie

Mówimy tu o żonglowaniu 3 piłeczkami. Kiedy nauczysz się to robić i będziesz żonglować od kilku do kilkunastu minut dziennie Twój mózg fizycznie się powiększy! Neurobiolodzy mówią o niesamowitych korzyściach z żonglowania trzema piłeczkami. Nie tylko wzmocnisz swój mózg, zsynchronizujesz pracę półkul mózgowych ale dokonasz czegoś jeszcze.

Kiedy prowadziłem zajęcia dla dzieci ze szkoły obserwowałem jak podczas kursów szybkiego czytania gdzie również uczyliśmy się żonglować dzieciaki przechodzą przez ten proces.

Z początku większość z nich albo nie chciała spróbować, inni po kilku upadkach piłek byli totalnie zrezygnowani a jeszcze inni wkurzali się że nie wychodzi im tak jak tego chcieli. Jednak jeżeli dalej próbowali to przychodził dzień w którym docierali do tego momentu “aha” i wychodził im pierwszy pełny obrót. Potem kolejny i kolejny aż wkońcu byli w stanie żonglować przez minutę lub dwie bez upadania piłek.

Jak myślisz co im to dało? Totalną zmianę postawy mentalnej, wiarę we własne możliwości i głębokie przekonanie, że skoro nauczyli się żonglować (co wielu z nich wydawało się na początku wręcz nierealne) to mogą nauczyć się każdej rzeczy – kwestia odpowiedniej metody, motywacji i ilości prób.

Dlatego polecam Ci nie tylko opanować tą umiejętność ale również systematycznie ją praktykować jako rozgrzewkę, przerwę w pracy czy po prostu fajną zabawę i gimnastykę umysłu.

Otrzymasz ode mnie konkretną instrukcję filmową krok po kroku jak pokonać każdy z etapów nauki tej umiejętności – od podrzucania dwóch piłek, przez dołożenie trzeciej i wykonywanie pełnych obrotów – krok po kroku.

Potrzebujesz tylko 5 aktywności aby znacząco podnieść koncentrację i kondycję umysłu

treningumyslu

Jak widzisz nasz system składa się z 2 aktywności wprowadzających Twój umysł na wysokie obroty i w stan flow, dwie aktywności aktywują moc stanu alfa w którym nie tylko możesz się natychmiast zrelaksować i odprężyć to dodatkowo aktywujesz swoją wyobraźnię i zaczniesz jej o wiele częściej używać we wszystkim co robisz.

Zaloguj się lub załóż darmowe konto w klubie aby mieć dostęp do gier zwiększających koncentrację i relaks umysłu oraz pobrać plan treningowy koncentracji!

Przed Tobą plan treningowy który uwzględnia to, że masz wiele obowiązków i zajęć a prawdopodobieństwo że w swój napięty grafik dasz radę włożyć jeszcze godzinny trening jest bardzo niskie. Dlatego system treningów bazuje na tzw mikro learningu czyli uczeniu się małymi porcjami systematycznie. Czy dasz radę 2-3 razy dziennie wygospodarować 5 minut aby natychmiast podnieść swoją koncentrację i pracę umysłu? Myślę, że tak!

 

A realizując 30 dniowy program zmienisz totalnie jakość pracy Twojego umysłu!

Pobierz Plan Treningu Koncentracji na 30 dni

plantreningowypngPobierz Plan

Jestem częścią flow masters od kilku miesięcy. Jeszcze nie wiem do końca jak wpływają na mnie codziennie ćwiczenia na grupie, ale powoli widzę zmianę :) . Wiem że do wszystkiego trzeba powoli podchodzić i z głową. Czekam aż nadejdzie ten dzień. Na pewno się nie poddam. Ćwiczenia koncentracji na pewno w tym mi pomogą. :)

Dodaj komentarz

Twoja podróż w świecie pełnym flow

Obecny Etap: 1/3

Wejście do świata pełnego Flow

Przed wejściem do świata flow skonfiguruj konto i stwórz swoją postać.

Twoje zadania na tym etapie:

  • Załóż konto w Klubie
  • Wypełnij onboarding
  • Stwórz swojego avatara 3D

Twoje postępy

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć swoje postępy w kursach i wyzwaniach.

Oglądaj Micro-Video i odbieraj punkty

Obejrzyj krótkie filmy i odbierz punkty za każdy z nich

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć filmy i otrzymać punkty

Dodaj swoją notatkę

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby móc dodawać notatki