402286

Najlepsze filmy o giełdzie

Filmy na temat biznesu

Cześć! 😉

Nie ma nic lepszego niż chwila edukacyjnego relaksu.

W takim razie nasuwa się pytanie.

“Jakie filmy na temat giełdy możemy Ci polecić?”

Wall Street (1987)

Pierwszy i jednocześnie najstarszy film na naszej liście, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych inwestycjami na giełdzie. Film „Wall Street”, jak sama nazwa wskazuje, przedstawia kulisy działania Nowojorskiej Giełdy na Wall Street w latach osiemdziesiątych. Produkcja ukazuje losy młodego i ambitnego maklera giełdowego Buda Foxa, który za wszelką cenę chce osiągnąć sukces w branży finansowej. W tym celu zostaje pracownikiem bezwzględnego i pozbawionego wyrzutów sumienia, rekina finansjery Gordona Gekko (zagranego przez fenomenalnego Michaela Douglasa). Młody Fox wkracza w świat szpiegostwa i manipulacji rynkowych, za co przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.

Wall Street: Pieniądz nie śpi (2010)

Film „Wall Street: Pieniądz nie śpi” to kontynuacja dzieła z 1987 roku, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Tym razem obserwujemy Gordona Gekko, który po wyjściu z więzienia, próbuje odnaleźć się na wolności. Wiedząc, że powrót do kariery rekina biznesu jest praktycznie niemożliwy, decyduje się napisać książkę. W czasie jej promocji poznaje młodego maklera Jake’a – narzeczonego swojej córki. Gekko postanawia wykorzystać tę znajomość, aby naprawić relacje rodzinne. Jednak ceną za odzyskanie córki ma być dostarczenie poufnych informacji, które doprowadzą do bankructwa pewnego milionera.

Big Short (2015)

Ten film o giełdzie to historia oparta na faktach, która pokazuje, że kryzys gospodarczy można przewidzieć. Produkcja przedstawia historię małej garstki brokerów, którym udało się przewidzieć krach na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Choć wszyscy wiemy, jakie konsekwencje wywołał ten kryzys, to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak powstała największa bańka w historii. Jeśli chcesz poznać kulisy kryzysu finansowego z 2008 roku, o których opowiadają Christian Bale, Brad Pitt, Ryan Gossling i Steve Carell, to koniecznie obejrzyj „Big Short”.

Spekulant (1999)

Kolejna prawdziwa historia, tym razem opowiadająca o bankructwie najstarszego brytyjskiego banku inwestycyjnego Barings Bank. Ten film o giełdzie pokazuje losy Nicka Leesona – brokera odpowiedzialnego za upadek banku w 1995 roku. „Spekulant” to ekscytująca opowieść o losach Leesona, który chcąc szybko się wzbogacić, zaczyna dokonywać ryzykownych operacji na giełdzie. Przez swoją lekkomyślność i brak umiejętności zarządzania ryzykiem Leeson osiąga straty w wysokości 1,3 miliarda dolarów i doprowadza do bankructwa słynnego brytyjskiego banku.

Popcorn w dłoń i do dzieła 🍿😉

www.sztukainwestycji.pl

Dodaj komentarz

Twoja podróż w świecie pełnym flow

Obecny Etap: 1/3

Wejście do świata pełnego Flow

Przed wejściem do świata flow skonfiguruj konto i stwórz swoją postać.

Twoje zadania na tym etapie:

  • Załóż konto w Klubie
  • Wypełnij onboarding
  • Stwórz swojego avatara 3D

Twoje postępy

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć swoje postępy w kursach i wyzwaniach.

Oglądaj Micro-Video i odbieraj punkty

Obejrzyj krótkie filmy i odbierz punkty za każdy z nich

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć filmy i otrzymać punkty

Dodaj swoją notatkę

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby móc dodawać notatki