402267

Wstęp do PersonalityFlow

Mandala

Witaj!

Dziś rozpoczynam cykl postów poświęconych tematyce alchemii osobowości, a konkretniej mandali i archetypom.

W całym cyklu przybliżę na czym polega metoda pracy z mandalą, którą mogą stosować wszyscy, na każdym etapie swojego “rozwoju osobistego”.

Niezależnie czy chcesz rozwijać się jeszcze szybciej niż dotychczas i szukasz coraz to lepszych narzędzi, czy może masz blokady, które trzymają Cię w miejscu. Albo po prostu chciałbyś coś zmienić.

Nie ważne co Cię motywuje do samo rozwoju, właśnie tutaj jest miejsce na szukanie rozwiązań, dzięki wykorzystaniu metod pracy z mandalą i archetypami.

Czym tak właściwie jest mandala?

“Mandala jest graficznym obrazem Całkowitości.”

Oznacza to, że Symbol Mandali zawiera w sobie wszystkie elementy istnienia – zarówno te materialne jak i duchowe. Brzmi całkiem poważnie, prawda?😀

Spokojnie – w praktyce okaże się to dużo prostsze niż może się wydawać. Inaczej mówiąc mandala to graficznie stosunkowo prosty symbol, który jednocześnie zawiera bardzo dużo informacji, a taka struktura pozwala łatwo je odczytać.“

Dlatego pierwszą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest wielowymiarowość metaforyki tej mandali, która daje możliwość przestrzennej interpretacji odczuwanych i obserwowanych zjawisk.”

Inaczej mówiąc mandala jest mapą/planszą cech osobowości, w której skupiasz swoją uwagę a przez jej specyficzną konstrukcję łatwiej jest wyciszyć umysł i wniknąć głębiej do tego co siedzi w naszej podświadomości.

Jeżeli czujesz, że nie do końca rozumiesz o co chodzi to spokojnie masz do tego prawo. To nie matematyka gdzie bez zrozumienia jednego tematu nie ma sensu przechodzić do następnego. Liczy się, że złapiesz wstępną koncepcje i z czasem będziesz ją pogłębiać oraz co jakiś czas dodawać nowe elementy, żeby stworzyć pełny obraz rozumienia.

Na dziś to tyle. W następnym poście przybliżę na czym polega praca z mandalą i co można na tym zyskać. 👍

Dodaj komentarz

Twoja podróż w świecie pełnym flow

Obecny Etap: 1/3

Wejście do świata pełnego Flow

Przed wejściem do świata flow skonfiguruj konto i stwórz swoją postać.

Twoje zadania na tym etapie:

  • Załóż konto w Klubie
  • Wypełnij onboarding
  • Stwórz swojego avatara 3D

Oglądaj Micro-Video i odbieraj punkty

Obejrzyj krótkie filmy i odbierz punkty za każdy z nich

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć filmy i otrzymać punkty

Dodaj swoją notatkę

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby móc dodawać notatki