407782

Rozwój osobisty nie działa jeśli masz 25 lat lub więcej. Szokujące informacje o neuroplastyczności mózgu!

Neuroplastyczność

Być może przeglądasz w sieci wiele materiałów, oglądasz webinary, słuchasz podcastów itd. Ale czy to ma szansę realnie przełożyć się na zmiany w Twoim życiu?

Oczywiście wiedza z internetu może powodować inspiracje, podsyłać Ci rozwiązania problemów ale czy ma możliwość zmiany na trwałe Twojej osobowości?

Jak wiesz moim głównym zainteresowaniem są możliwości mózgu oraz sposób w jaki rozwija się osobowość człowieka.

To, że w ogóle w dorosłym życiu możemy się zmieniać, adaptować i elastycznie reagować na zmiany w środowisku – zawdzięczamy między innymi neuroplastyczności mózgu.

Neuroplastyczność (plastyczność mózgu) – zdolność tkanki nerwowej do tworzenia nowych połączeń, mających na celu ich reorganizację, adaptację, zmienność i samonaprawę oraz procesy uczenia się i pamięci.

Jednak szokujące jest to, że jak się okazuje mniej więcej w czasie kiedy kończymy 25 lat (+/- to jest przybliżona granica wieku) proces pasywnego uczenia się zatrzymuje się.

Do tego czasu Twój mózg może uczyć się i zmieniać poprzez pasywne przyjmowanie informacji a nawet samo przebywanie w określonym środowisku.

A więc wszystkie historie o otaczaniu się lepszymi od siebie, udział w szkoleniach motywacyjnych aby „czerpać energię” są jak najbardziej ok, ale jeśli skończyłeś już 25 lat to po prostu nie wystarczy aby dokonać trwałych zmian.

Oczywiście neuroplastyczność jest dalej możliwa ale teraz wymaga ona Twojego świadomego, dobrowolnego wysiłku i zaangażowania aby dokonać takiej re-konfiguracji w swojej głowie.

Dlatego tworzymy środowisko i narzędzia, w którym wysiłek i zaangażowanie przestają być nudne i przytłaczające a stają się formą gry i zabawy – jednocześnie realizując plan treningowy aby dokonać trwałych zmian i postępów.

Dodatkowo mamy świadomość, że masz ograniczony czas a więc marnowanie go na kiepskiej jakości materiały lub wiedzę typu „ludowe mądrości z sieci” to zwykła
strata energii.

Potrzebujesz tego co potwierdzone badaniami, w formie która sprawia, że masz ochotę regularnie podejmować ten systematyczny wysiłek.

Od czego zacząć?

Od 4 fundamentów skuteczności osobistej czyli najważniejszych obszarów życia każdego człowieka.

Jak namierzyć konkretny obszar do pracy?

Powiemy o tym więcej w kolejnych wpisach.

Dodaj komentarz

Twoja podróż w świecie pełnym flow

Obecny Etap: 1/3

Wejście do świata pełnego Flow

Przed wejściem do świata flow skonfiguruj konto i stwórz swoją postać.

Twoje zadania na tym etapie:

  • Załóż konto w Klubie
  • Wypełnij onboarding
  • Stwórz swojego avatara 3D

Oglądaj Micro-Video i odbieraj punkty

Obejrzyj krótkie filmy i odbierz punkty za każdy z nich

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć filmy i otrzymać punkty

Dodaj swoją notatkę

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby móc dodawać notatki