402245

Jak to jest z tym brzuchem?

Skośny spin

No właśnie, być może zastanawiasz się czy warto mieć silny i płaski brzuch?

Otóż zdecydowanie tak! Nie wiem czy wiesz, ale mięśnie brzucha stabilizują Twoją postawę oraz chronią narządy wewnętrzne i kręgosłup.

Brzuch to również jeden z głównych generatorów siły w Twoim organizmie, nie mówiąc już o tym, że po prostu dobrze wyrzeźbiony jest sexowny i w wielu przypadkach eliminuje bóle pleców 😎

Co ciekawe najczęstsze błędy z jakimi się spotykamy w trakcie treningu brzucha to robienie nieskutecznych ćwiczeń takich jak SPINY. (mówiąc prościej, krótkie brzuszki). Co ciekawe tego typu ćwiczenia powstały w latach 70-80 kiedy kulturyści wspomagający się różnymi środkami (głównie sterydami) zaczęli mieć kłopoty. Ponieważ tego typu środki zwiększają objętość nie tylko bicepsów, ale również narządów wewnętrznych. Ich brzuchy dorobiły się nawet specjalnego określenia “MID GUT” (sterydowy bebech). Aby wybrnąć z tej sytuacji wymyślali ćwiczenia, które były mało efektywne ale za to łatwiej im było kontrolować sylwetkę.

Niestety ludzie, którzy chcieli mieć podobne rezultaty jak panowie z okładek gazet naśladowali ich trening nie wiedząc jakie są prawdziwe powody. To spowodowało rozlanie się tych nieskutecznych metod.

Do tego dochodzą chore ilości powtórzeń 100-200-300 itp. które pogłębiają problemy z plecami, szczególnie jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia.

No dobrze, więc jak zatem trenować skutecznie?

Najlepiej trenować siłowo. Czyli robić krótkie serie, z małą ilością powtórzeń ale za to z dodatkowym obciążeniem.

Poruszaj się w zakresie 8-12 powtórzeń i zachowuj przynajmniej 1-2 powtórzenia zapasu. Nie trenuj do upadłego – to marnowanie energii, czasu i zwiększanie ryzyka kontuzji.

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zgłębić temat treningu brzucha zapraszam Cię do naszego artykułu z biblioteki wiedzy BodyFlow.

https://bodyflow.online/czy-warto-miec-silny-i-plaski-brzuch/

Siła i Moc, 💪

Dodaj komentarz

Twoja podróż w świecie pełnym flow

Obecny Etap: 1/3

Wejście do świata pełnego Flow

Przed wejściem do świata flow skonfiguruj konto i stwórz swoją postać.

Twoje zadania na tym etapie:

  • Załóż konto w Klubie
  • Wypełnij onboarding
  • Stwórz swojego avatara 3D

Oglądaj Micro-Video i odbieraj punkty

Obejrzyj krótkie filmy i odbierz punkty za każdy z nich

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby zobaczyć filmy i otrzymać punkty

Dodaj swoją notatkę

Zaloguj się na swoje konto w Klubie, aby móc dodawać notatki